Zvērināti tiesu izpildītāji piedalās akcijā "Atpakaļ uz skolu 2017"

19.04.2017

Akcijas “Atpakaļ uz skolu 2017” ietvaros pirmo gadu arī zvērināti tiesu izpildītāji dodas uz Latvijas skolām, lai iepazīstinātu jauniešus ar tiesu sistēmai piederīgo zvērināta tiesu izpildītāja profesiju un dalītos ar savu personīgo pieredzi karjeras izvēlē.

Kā pirmā akciju atklāja Latgales apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Kristīne Meldere, kura 18. aprīlī ar izglītojošu lekciju viesojās pie Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12. klašu audzēkņiem.

Meldere K.Meldere

Pēc atgriešanās absolvētajā skolā K. Meldere atzīst: “Jaunieši ar interesi klausījās lekciju un uzdeva jautājumus, par ko ir gandarījums. Pozitīvi, ka šāda akcija ir aizsākta un varam jauno paaudzi izglītot par zvērināta tiesu izpildītāja darbu un tā nepieciešamību, lai panāktu tiesas pieņemtā nolēmuma izpildi.”

Meldere skoleni K.Meldere


19. aprīlī uz tikšanos ar 9.-12.klašu jauniešiem devās Rīgas apgabaltiesas zvērināti tiesu izpildītāji Elīna Balasanjana (Ogres 1. vidusskolā) un Mārtiņš Eglītis (Rīgas 3. ģimnāzijā) un Kurzemes apgabaltiesas zvērinātas tiesu izpildītājas Inese Bože (Grobiņas pamatskolā un ģimnāzijā) un Sandra Jaunsleine ( Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā).

Elina E. Balasanjana


Sandra S. Jaunsleine

Akcija norisinās no 18. aprīļa līdz 12. maijam, kuras laikā kopumā 10 zvērināti tiesu izpildītāji dosies uz skolām, kuras paši savulaik ir absolvējuši.


Akcija Latvijā pirmo reizi tika īstenota 2008. gadā un nu jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju, kurā bez ES institūciju pārstāvjiem aktīvi iesaistās pārstāvji no dažādām institūcijām, to skaitā arī tiesu sistēmai piederīgas personas.

Plašāka informācija par akciju: http://esmaja.lv/atpakal_uz_skolu

Atgriezties