LZTIP priekšsēdētāja Iveta Kruka sniedz interviju LV portālam par tēmu "Mantojuma inventāra saraksts – iespēja nemantot aizgājēja atstātos parādus"

27.12.2019

2019. gada novembrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 543 “Mantojuma inventāra saraksta sastādīšanas kārtība”, kas paredz kārtību, kādā tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma, pamatojoties uz notāra aicinājumu, noformē mantojuma inventāra sarakstu.

“Mantojuma inventāra saraksts pastāvēja arī pirms šiem Ministru kabineta noteikumiem. Līdz šim mantojuma inventāra saraksta sastādīšanas kārtība bija noteikta tikai tiesu izpildītājiem izstrādātajā metodikā, kas ir iekšējs normatīvais akts. Taču, ņemot vērā, ka šī kārtība tomēr prasīja zināmu regulējumu attiecībās ar ieinteresētajām personām – mantiniekiem –, bija skaidrs, ka ar metodiku vien nepietiek, tāpēc tagad ir iekļauts deleģējums Tiesu izpildītāju likumā un ir pieņemti šie Ministru kabineta noteikumi,” skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka.

Minēto interviju iespējams lasīt ŠEIT.

Atgriezties